+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 8:37 |
پاسخ ستار به سئوالات خوانندگان مجله دختران و پسران

ستار پاسخ میدهد

چه انگیزه ای باعث شد تا خوانندگی را دنبال کنی ؟

ستار : ساده است .من از بچگی علاقه زیادی بخوانندگی داشتم و هر موقع ترانه ای از رادیو می شنیدم .آن را حفظ می کردم و میخواندم .بعد از خدمت مقدس سربازی با یکی از آهنگسازان آشنا شدم و با خواندن اولین ترانه این کار را ادامه دادم .

کدامیک از ترانه هایت را بیشتر دوست داری ؟

ستار : من تمام ترانه هایم را دوست دارم و هرکدام به نحوی ودر موقعیت های مختلف روی من تاثیر می گذارد .

تابحال چند ترانه خوانده ای ؟

ستار : روی هم 45 تا 50 تا ترانه

میزان تحصیلاتت چیست ؟

ستار : من در سال آخر مدرسه بازرگانی رشته بازرگانی بین المللی را می گذرانم .

چه سالی ودر کجا متولد شدی ؟

ستار : 28/8/1328 در تهران .

چند سال است بطور مداوم میخوانی ؟

ستار : من از سال 1353 خوانندگی را دنبال کردم واز سال 1354 بطور رسمی بکارخود پرداختم .

غیر از خوانندگی شغل دیگری داری ؟

ستار : علاوه برخوانندگی دانشجو هستم و شغل آزاد هم دارم .

چرا خوانندگی را دنبال می کنی ؟

ستار : دوست دارم که فعال باشم و علاقه ای به پشت میز نشینی ندارم زیرا انسان را از شور و حال می اندازد .

اولین ترانه ات کدام است؟

ستار : اولین ترانه ام « خانه بدوش » است .

نام اصلی ات چیست ؟

ستار : عبدالحسین ستارپور.

اصولا صدایی که داری در خانواده ات موروثی است ؟

ستار : تقریبا . چون خواهرم در هنرستان تالار رودکی در رشته اپرا درس میخواند و دیگر افراد خانواده ام از صدای خوشی برخوردار هستند .

شایعه عشق تو و رامش تا چه حد صحیح بود ؟

ستار : اصلا صحت ندارد . دلیل ندارد با هرکسی عکس بگیرم شایعه سازان سوء استفاده نمایند .هرچه باشد ما باهم همکاریم

چرا موقع خوانندگی چشمهایت را می بندی ؟

ستار : بارها این سئوال از من شده است .باید بگویم من به این طریق بهتر میتوانم حق کلام را ادا کنم و شعر را به حداکثر مطلوب برسانم .

اشعار ترانه هایت را روی چه معیاری انتخاب می کنی ؟

ستار : شعر ترانه هایم یک مقدار از روی آهنگ انتخاب می شود و بقیه از روی خاطره هایی که دارم و بطور کلی اشعار انتخابی درست حرف دلم است که میخوانم .

آیا خوانندگی را حرفه خود میدانی ؟

ستار : اوایل میخواستم که حرفه ام باشد .حالا اگر لیسانسم رابگیرم بعنوان کار دوم انتخابش می کنم .هرچند خوانندگی در ردیف تحصیلاتم قرار گرفته ولی زیاد پایدار نیست .

آیا با پیشنهاد بازی در فیلم مواجه شدی ؟

ستار : بله خیلی زیاد . ولی دوست ندارم و بنظرم غیراز چند نفری که بطور استثنایی کارشان خوب است .بقیه همه افت کرده اند به این دلیل نمیخواهم در فیلم بازی کنم .

مجله دختران و پسران /شماره 1011 / تیرماه 1357

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 8:27 |

 اینم عکس قبرهایده

 

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 8:2 |

اینم یه عکس خوشگل از گوگوش و بهروز وثوقی

 

 

 

منوچهر ٬ مهستی و عارف

 

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 8:0 |
عکسهای هنرمندان قبل از انقلاب(سری سوم)

 

 

گوگوش؛ داریوش؛ حمیرا؛ منوچهر وثوق

گوگوش؛ آذری؛ جاویدنیا؛ مهرپرور 

گوگوش و نوذری

گوگوش

 

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:47 |

در امریکا پوران را دلارباران کردند ! 

پوران که اینروزها ترانه « دختر الکن » او بر سر زبانهاست ، در ایام نوروز از طرف رادیو تلویزیون ایران برای اجرای چند کنسرت به آمریکا رفته بود . از او جالب ترین خاطره سفرش را پرسیدیم .گفت : - رسم پول باران کردن خواننده که آغاسی بدعت آن را گذاشت به آمریکا هم سرایت کرده است ،با این تفاوت که در آنجا یکشب در حین اجرای برنامه مرا «دلارباران» کردند و این یکی از خاطرات جالب سفرم به آمریکاست .البته حتی یک دلار هم نصیب خودم نشد چون گرم خواندن بودم و اعضای ارکستر زودتر جنبیدند ! مسافرت پوران مجموعا 17 روز طول کشید ودر شهرهای نیویورک ،واشنگتن ،سانفرانسیسکو ،و لوس آنجلس چهار برنامه نوروزی برای ایرانیان مقیم آمریکا اجرا کرد که در نیویورک تعداد مدعوین بیشتر از همه جا بود .این برنامه در هتل معروف والدف آستریا اجرا شد و اکثر مردم ترانه قدیمی پوران بنام «گل اومد بهار اومد » را میخواستند . وفائی خواننده دیگر این گروه اعزامی بود که کارش حسابی گرفت و گویندگی برنامه ها را پرویز قریب افشار به عهده داشت . پوران ارکستر خود مرکب از 4 نوازنده را همراه برده بود.

زن روز / شماره 368 / اردیبهشت 1351

 

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:42 |

 

 

مرجان (مجله بانوان)

 

گوگوش (مجله دختران پسران)

 

هایده (مجله زن روز)

 

هنرپیشه ها (مجله بانوان)   

 

   
+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:40 |
تاریخچه کاباره داری در ایران

رقاصه معروف (نادیا )در حال رقص در یکی از کاباره های تهران

یک رپرتاژ جالب و خواندنی از تاریخچه کاباره داری در ایران

  کاباره داری در ایران

 صنعت کاباره داری در ایران عمر چندانی ندارد و کاباره در ایران تکاملی از بنگاه های شادمانی 35 تا 40 سال قبل می باشد .در سالهای نه چندان دور در عهد قاجاریه و خصوصا دوره حکومت ناصرالدین شاه که به دوره ناصری معروف است وسائل طرب به میزان وتنوع کنونی وجود نداشت .از رادیو و تلویزیون و سینما خبری نبود .خوانندگان از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی کردند .زن آوازه خوان وجود نداشت .در بزم های مدل آن روزگار که عبارت ازتئاتر های روحوضی و سیاه بازی بود بعلت اینکه مردم هنرنمایی زن را قبیح می دانستند .پسربچه های کم سن و سال و جوان هایی که از ظرافت بدنی برخوردار بودند با آرایش و لباس زنانه در نمایشات روحوضی حاضر می شدند و هنرنمائی می کردند .فبله عالم ظل السلطان !شاه قاجار آنقدر گسترش فکری نداشته که متوجه شود این دستگاه میتواند برای مملکت او هم مفید باشد !بهر تقدیر پس از مراجعت موکب سلطنتی از سفراروپا پای ادوات صوتی نظیر گرامافون شیپوری و رادیو هم به ایران باز شد.وکم کم باگذشت زمان اشاعه ای دربین متمولین آن زمان پیدا نمود .گفتیم کاباره داری در ایران تکاملی از بنگاه های شادمانی می باشد .بنگاه های شادمانی هنوز هم بیادگار از آن روزگاران تک و توک درخیابان سیروس و سیمتری به چشم میخورند .اولین بار در ایران ناصرالدین شاه قاجار در سفری که به انگلستان نمود .یک دستگاه گرامافون از کمپانی فون انگلستان هدیه گرفت و باخود به ایران آورد . در محل کمپانی فون از صدای ناصرالدین شاه نواری تهیه شد که در حال حاضر این نوار در آرشیو رادیو ایران موجود است .این نوار 45 دقیقه ای که بصورت ریل می باشد در یک سوی آن متن سخنرانی 45 دقیقه ای ظل السلطان !ضبط شده است . ناصرالدین شاه در این نوار از خاطرات خود در سفر انگلیس یاد کرده و در جایی متذکر شده است که : بازذید از انگلستان بسیار مهیج بوده است ودر جایی متذکر شده که ما(ناصرالدین شاه و همراهان )موفق به دیدن وسیله ای شدیم که آب را از چاه در می آورد وبرای انگلیسی ها خیلی مفید است .گویی بنگاه های شادمانی شادی آفرین مجالس جشن عروسی و ختنه سوران آن دوران بوده است  .بنگاه های شادمانی برنامه هایی تنظیم می نمودند که عموما شامل برنامه سیاه بازی که از محبوب ترین نمایشات آن زمان بود .ورقص های ملی و فولکوریک ،عربی ،ترکی ،وغیره و ذالک بود .البته اجرای این برنامه ها فقط در مجالس خصوصی اشخاص صورت می گرفت ومحل نمایش عمومی نداشت .اولین محل نمایش عمومی در محل کاباره شکوفه نو فعلی به نام «کافه شکوفه » به سرپرستی حجازی شروع بکار نمود (پدر پرویز حجازی مدیرفعلی شکوفه نو وباکارا).درآن زمان محلی را که عبارت از دو مغازه تو در تو بود ابتیاع نمود وبه صورت سالن غذاخوری درآورد که در آنجا مشروبات الکلی و انواع اغذیه سرو می شد و در خلال اینکار افرادی نیز با سرگرم کردن مشتریان مشغول می شدند این برنامه های هنری عبارت بود از گربه رقصانی ،نمایش لوطی وعنتر والاغیر ونهایه! کم کم استقبال مردم از برنامه های کافه شکوفه حجازی را برآن داشت که در فکر ایجاد برنامه های دیگری به تقلید از برنامه های کاباره های آمریکا و اروپا که وصف آن را شنیده بود ،بیفتد .

این فکر با ورود فیلم های آمریکایی به ایران و نمایش واریته های موزیکال در این فیلم ها در حجازی قوت گرفت .پس از آن حجازی به دنبال ایجاد برنامه های ابتکاری و متنوع هنری بود تا ذائقه ای را که برای تماشاچیان و مشتریان صاحب دل !بوجودآورده بود به نحو مقتضی ارضاء نماید،کم کم کافه شکوفه به شکوفه نو تبدیل شد وصنعت جدید کاباره داری در ایران شکل گرفت

پس از شکوفه معدود کاباره و کافه های ساز و ضربی دیگری در تهران پاگرفت که درحال حاضر شهرستان ها نیز تک و توک به داشتن کاباره های ساز وضربی مفتخر شده اند !از جمله برنامه های پرطرفدار کاباره جات !برنامه های فکاهی و آلوده به طنز می باشد .پایه گذاران برنامه های فکاهی را سیاه های نمایشات روحوضی میدانند .از جمله سیاه های معروف «مهدی مصری »نامی بوده است که سالها با سیاه کردن خود تماشاگران را نیز سیاه کرده است !اخیرا نیز «سعدی افشار»نامی پیدا شده است که موجب رونق بخشیدن وحیات جدید این برنامه هنری سنتی ایران شده است .

صابر آتشین بیست و دو سال قبل در کافه شکوفه (شکوفه نو فعلی )به انجام برنامه های فکاهی می پرداخت که در اجرای این نمایشات دختر هنرمندش «گوگوش » که در ان سالهل سه چهار سالی بیشتر سن نداشت اورا یاری می نمود .

وبرنامه های این پدر و دختر هنرمند از محبوب ترین و پربیننده ترین برنامه های آنزمان بود .

برنامه های فکاهی صابر آتشین و گوگوش شروع خوبی بود برای کمدین هایی دیگری که بعد از او به این رشته هنری نمایش پیوستند وخصوصا اینکه در ایران کمدین هایی پیدا شدند که زوجی اجرای برنامه می کردند ودر حال حاضر نیز معدودی از آنها در این زمینه فعالیت دارند .کمدین هایی چون :

*برادران تقدسی

*برادران رسولی

*راما

*قاسم گلی و

تعدادی دیگر .خوراک اولیه این کمدین ها مطالب طنزآلودی در زمینه های اجتماعی می باشد و حتی اخیرا پا را از این هم فراتر نهاده وبه انتقاد در باب مسائل روز می پردازند و اشعاری را که بر وزن ترانه های روز می سازند اجرا می نمایند .

ابوالقاسم صادقی  طنزنویس معروف و سردبیر مجله کاریکاتور از جمله طنز نویسانی است که مورد علاقه شدید این کمدین های کاباره ای  می باشد .صادقی تاکنون صد ها ترانه فکاهی برای این کمدین ها ساخته وشاید بیش از هزار جوک و لطیفه و مطالب طنزآمیز به آنها تحویل داده است .

صادقی در باره علل موفقیت برنامه های کمدی و طنز می گوید :موفقیت برنامه هایی که بر پایه طنز استوار است به چند دلیل می باشد .نخست اینکه طنز و فکاهیات و بدیهه یرایی جزو عادات ایرانیان است و اصولا در وجود هر ایرانی رگه هایی از نکته پردازی و شیرین کلامی دیده می شود .به همین خاطر مردم به طنز و برنامه های طنز آلود علاقه وافری نشان میدهند .دلیل آنهم موفقیت بیش از اندازه برنامه های فکاهی چه در رادیو وچه در تلویزیون و چه بر روی سن کاباره هاست .صادقی عقیده دارد که با زبان و کلام طنز خیلی بیشتر میتوان بر شنونده تاثیر گذاشت و خواننده را تحت تاثیر قرار داد .زیرا از شنیدن و خواندن خسته نمی شود و طنز در لفافه صحبتش نوعی زنگ تفریح برای شنونده و خواننده در میان دارد .

" عبید زاکانی  " طنز نویس بزرگ ایرانی می گوید :

رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز تا داد خود از مهتر و کهتر بستانی .

بنابراین می بینید که فکاهی سرایی و دامنه فکاهیات بسیار گسترش پیدا کرده است و همه به نوعی کمدین شده اند !در کاباره ها و کافه های ساز و ضربی برای هر کمدین ویا هر زوج کمدین نظیر برادران رسولی یا تقدسی یا ایکس و غیره دستمزد معینی در حدود یکصد تا یکصد و پنجاه تومان برای هر شب اجرای برنامه پرداخت می شود .وکمدین در قبال ماهی سه تا چهار هزار تومان دستمزد بایستی پول لباس و دستمزد فکاهی سرا و طنز نویس بپردازد تا مطلبی برای اجرا بدست آورد .اکثر طنزنویسان معروف برای کمدین ها  مطلب فکاهی می نویسند و شعر فکاهی میسرایند .

از نکات جالب توجه این کمدین ها بدیهه سرایی آنها بر روی سن است . بطوری که برای اغلب شخصیت های اجتماعی مضمون کوک می کنند و شعر فکاهی می خوانند .وبرنامه های آنها نیز از استقبال خوبی برخوردار است .بطوری که سایر برنامه های کاباره را تحت الشعاع قرار میدهد

 مجله ستاره سینما /شماره 126 /اسفند 1354 

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:38 |
 بهترین خواننده ی ایران *** هایده ***

 

هایده در آخرین شب زندگی خود، در باشگاه کازابلانکا یکی از به ‌یاد ماندنی ترین برنامه‌های خود را به اجرا درآورد

از ۳۰ دی ۱۳۶۸ و خاموشی آوازخوان پرآوازه ایرانیان، هایده، هفده سال گذشت اما ترانه‌های او چنان در میان مردم است که کمتر کسی گذشت این سالیان از درگذشت نابهنگام او را باور دارد. حجم تولید ترانه‌ها چه در داخل و چه در برون مرز، شگفت آور شده و امکانات اجرا و ضبط نیز هر روز پیشرفته از روز قبل، ولی عمر ترانه ها، اغلب از چند هفته و چند ماه فراتر نمی رود. گویی دیگر در عرصه موسیقی ما، نه آهنگ، نه شعر، نه تنظیم و نه صداهای خوش و پرتوان، بلکه ویدئوهای پرزرق و برق و تبلیغات تلویزیونی هستند که ملاک ارزشمند بودن و عامل ترویج یک ترانه در میان مردم می شوند. ولی آنچه هایده و شمار اندکی از خوانندگان همنسل او در عرصه موسیقی مردمی ما از خود به یادگار گذاشته‌اند و همچنان در میان ایرانیان، دوستداران بیشمار دارد، از موقتی بودن شرایط فعلی نوید می دهد.

هایده در ۲۱ فروردین ۱۳۲۱ در تهران متولد شد. جاذبه صدای دلکش او را به دنیای موسیقی کشاند و اجرای ترانه ای از همین خواننده در یک مهمانی که علی تجویدی آهنگساز برنامه گلها در رادیو تهران در آن حضور داشت، موجب کشف صدای منحصربفرد او توسط تجویدی شد. هایده نزد تجویدی آموزش دید و چندی هم با فرهنگ شریف، احمد عبادی و فریدون ناصری در زمینه آواز ایرانی و سرایش کار کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:37 |
رامش ،شهرام و ابی باهم برنامه اجرا می کنند

رامش ،شهرام و ابی باهم برنامه اجرا می کنند

باخبر شدیم که رامش گیتار بدست گرفته و سخت مشغول تمرین نواختن گیتار است تا از این پس در حین اجرای برنامه و خواندن آواز گیتار هم بنوازد .و اما اجرای برنامه تازه رامش شکل تازه تری هم دارد و آن همکاری او با دو خواننده جوان روز ،شهرام و ابی است که قرار است این سه باهم در یک برنامه شرکت کنند و ضمن آنکه گیتار می نوازند ،ترانه بخوانند .اولین آهنگی که قرار است رامش و شهرام و ابی باهم اجرا کنند ترانه ای بنام " ماشین مشتی ممدلی " است که شغر آن از مسعود امینی و آهنگ آن از شهرام است رامش میگفت امیدوارم که دیگر این یکی کارم مورد تقلید دوستان هنرمند قرار نگیرد ، زیرا نمی دانم چرا هر وقت من خواسته ام کاری بکنم ،بقیه هم به تقلید من برخاسته اند و همان کاری که من می کنم آنها هم تقریبا به شکل دیگری انجام میدهند .مثلا تشکیل گروه ارکستر مخصوص ،تشکیل گروه رقص ، ،تغییر فرم در کار لباس و حتی آرایش موی مرا هم تقلید کرده اند ، ولی من مطمئن هستم دیگر قادر به تقلید این یکی نیستند  ابی و شهرام شب پره ،خوانندگان گروه بلاک کتز هستند که این روزها ارکستر ثابت برنامه چشمک تلویزیون می باشند. در گروه بلاک کتز 10 نوازنده هستند که اغلب لیسانسیه موزیک یا دانشجو می باشند .شهبال ،جاز - منوچهر اسلامی ،ترومپت – ناصرکامدار ،ترمبئن – گیریج ،ساکسیفون –هوشنگ ،ساکسیقون آلتو – هامو ،گیتار –رامان گیتارباس – شهردار روحانی ،پیانو می نوازند شهرام که این روزها با آهنگهای "آچیلی پوم " و "بای بای " معروف شده است ،بیست و هفت سال دارد و گیتار ،جاز ، پیانو و ارگ نیز می نوازد .میگوید کار ما یک کار گروهی است . در این گروه هیچکس به تنهائی جالب نیست .همه گروه باید کار بکنند تا یک آهنگ مورد توجه مردم قرار بگیرد  «ابی » بیست و پنج سال دارد .ترانه " شب " او معروف است و بعد از آن ترانه " طپش " که ابی در فیلم هیاهو خواند اورا معروف کرد  و حالا ابی و شهرام همراه با ارکسترشان در یک کاباره کار می کنند و هر کدامشان در شب بیش از هزار تومان دستمزد میگیرند  این دو خواننده بیشتر آهنگهای تند خارجی را دوست دارند و اغلب ترانه های " دمیس بولوس " خواننده جوان که در تهران شهرت دارد ،اجرا می کنند و اینها تنها خوانندگانی هستند که بخوبی آوازهای او را میخوانند  همکاری رامش ، ابی و شهرام یک کار تازه و بی سابقه در میان ارکسترهای جوان است .اینها قرار گذاشته اند در موقع اجرای برنامه رامش وسط و ابی و شهرام در طرفین او قرار بگیرند و با سه گیتار ترانه های خود را بخوانند 

 اطلاعات هفتگی / دی ماه 135۳ / شماره 1723  

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:35 |

 نلی بتی و منوچهر وثوقی

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:24 |

 فوزیه به همراه شوهر دومش اسماعیل 

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:24 |
امروز براتون یه سری ازعکسهای نوشافرین رو

گذاشتم که واقعا خوشگل بوده قدیم

 

در ضمن ممنون از نظرات قشنگتون

خوشگل یعنی نوشافرین

خوشگل یعنی نوشافرین

خوشگل یعنی نوشافرین

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:24 |

 نلی بتی و منوچهر وثوقی

+ نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم بهمن 1387 و ساعت 7:24 |

ویگن و آیلین ویگن 

بچه ها بزرگ می شوند ...بچه ها سری تو سرها پیدا می کنند ...پدرها پیر می شوند ...ویک روز همه چیز جابجا می شود ...یکی میرود .یکی می آید .به این عکس نگاه کنید .ویگن است .روی دست او یک بجه ملوس ،معصوم و بی خبر از همه جا ذوق کنان می خندد .بابا هم از این شادی « دلبندش » لحظه زیبایی را می گذراند .این کوچولو آیلین است ...دختر ویگن خوب خالا نگاه کنید به عکسی که آیلین یک دختر جوان وتودل برو ،ویک ستاره نسبتا سکسی شده ...اما نباید فراموش کرد که آیلین هنوز هم روی دست بابا نشسته .آخرمگر نه این است که آیلین به شهرت و محبوبیت ویگن تکیه کرده است ومگر نه اینست که حتی در اعلانات فیلم هایی که آیلین بازی می کند .اینطور می نویسند که باشرکت آیلین ویگن ...خودمانیم ،باید پدرهایی که سالهای عمرشان را برای بدست آوردن شهرت ویا اعتبار می گذرانند وبهرحال یکی از این دو یا هردو را برای بچه هایشان به میراث می گذرانند گفت خسته نباشی بابا .

 اطلاعات هفتگی /۱۳۵۳

+ نوشته شده توسط هومن در جمعه چهارم بهمن 1387 و ساعت 9:55 |

نوش آفرین پیشنهاد ازدواج گرفت

شایع است نوش آفرین خواننده و هنرپیشه معروف اینروزها با یک عاشق سمج روبرو شده و با وضعی که در حال حاضر برای موزیک وسینما پیش آمده بعید نیست در آینده نه چندان دور تن به ازدواج بدهد .نوش آفرین که حدود سه سال و نیم با سعید راد روابط دوستانه ای داشت هیچگونه شایعه دیگری در اطرافش به گوش نرسید و زمانیکه سعید راد از همسر خود جدا شد شایعه ازدواج او و سعید راد قوت گرفت ولی آن دو برخلاف انتظار ناگهان از یکدیگر جدا شدند و هرکدام به راه خود رفتند .نوش آفرین که در مدت آشنایی با سعیدراد شایعه ای در اطرافش وجود نداشت پس از جدایی از سعید راد با یک شایعه تازه روبرو شد و آن اینکه مدتی است روابط صمیمانه ای با یک مرد که ظاهرا عاشق و واله اوست پیداکرده و جالب آنکه مرد تازه زندگی این چهره از وی درخواست ازدواج نموده است .گفته شد نوش آفرین که مخارج افراد خانواده خود را نیز به عهده دارد همیشه از ازدواج گریزان بود ولی با وضع فعلی و بیکاری در محیط سینما وموزیک پیدا شده بعید نیست نوش آفرین از تصمیم قبلی خود منصرف شده واین بار ازدواج را برخوانندگی و بازیگری ترجیع دهد .

مجله جوانان امروز / شماره621 / آبان ماه 1357

توضیح : لازم به ذکر است که در آستانه انقلاب سعیدراد و نوش آفرین بلاخره با یکدیگر ازدواج نمودند و در دهه شصت راهی خارج از کشور شده ابتدا به هند وبعد به آمریکا عزیمت نمودند .چندسال پیش آنها با یکدیگر متارکه کردند وسعید راد به ایران بازگشت و به بازی در چند فیلم سینمایی از جمله دوئل پرداخت ولی نوش آفرین در آمریکا ماندگارشد و کار خوانندگی راادامه داد 

+ نوشته شده توسط هومن در جمعه چهارم بهمن 1387 و ساعت 9:49 |

شورانگیزطباطبائی ،ستاره س.ک.س.ی و پرکار سینما چطورهنرپیشه شد و چگونه اوج گرفت.

  شورانگیز طباطبائی که قبلا با نامهای «شاپرک » و «کاترین» در فیلم ها بازی می کرد ،امروز پرکارترین ستاره ایرانی است .

 نیاز به چهره های تازه در سینمای ایران روز به روز بیشتر احساس می شود و این نیاز سبب می گردد بتدریج چهره های تازه ای در سینمای ایران ظهورکنند ،شورانگیزطباطبائی هنرپیشه ای است که تا قبل از ورود بکار سینما بعلت زیبایی خاصی که داشت بارها برای بازی در فیلم از وی دعوت بعمل می آمد ،اما سعی او آن بود که بتواند در فیلمهای برجسته تری شرکت کند .وی قبل از آنکه با نام «کاترین »بازیگر نفش نخست فیلم اکبر دیلماج گردد با نام « شاپرک »در جند صحنه از فیلم « خشم و خون »که هنوز بنمایش در نیامده شرکت جسته بود .اما بخاطر آنکه در آن فیلم نتوانسته بود کاری از خود نشان دهد ،از قبول نقش های کوتاه مدت بعدی خود خودداری نمود ودر انتظار فرصتی بود که بتواند با ایفای نقش نخست فیلمها برای خود موفقیتی بدست آورد .رودکی فیلم که با شرکت ارحام صدر ،ایرن ،ودیانا درصدد تهیه اولین دوره جدید فعالیت خود بود درجستجوی چهره جدیدی بود که بتواند نقش یک توریست خوشگل و تودل برو را ایفا نماید .بهمین جهت باآن که عده زیادی کاندیدای بازی در فیلم بودند ،تهیه کننده فیلم شورانگیز را انتخاب کرد واو با نام «کاترین »بازیگر نقش نخست فیلم شد .شرکت وی در این فیلم و نمایش آن سبب گردید که یک باره وی مورد توجه فیلمسازان قرارگیرد.بطوریکه بلافاصله نقش مقابل ناصرملک مطیعی را در فیلم «اوستاکریم ،نوکرتیم »عهده دار شد فروش سرسام آور فیلم "اوستاکریم ،نوکرتیم "در نوروز گذشته باعث شد که کاترین که اینک نام « شورانگیز طباطبایی »رابرای خود انتخاب کرده است .بصورت یک چهره روز درآید .بطوریکه وی بلافاصله قرارداد شرکت در شش فیلم را با فیلمسازان مختلف منعقدکرد و ناگهان دست مزدش از سی هزار ریال به سیصدهزار ریال ترقی نمود !«شورانگیز» اینک ستاره روز سینمای ایران است وهرماه یکی دو فیلم از وی به نمایش در می آید وتا نوروز امسال نیز وقت بازی در فیلم تازه ای را ندارد .بعداز نمایش فیلم اکبردیلماج از شورانگیز طباطبایی در طی هشت ماه گذشته فیلمهای اوستاکریم ،نوکرتیم ،کنیز ،این دست کجه ،دکتر و رقاصه ،آقارضای گل ،مرغ همسایه ،بنمایش درآمده است ودر این هفته نیز فیلم دروغگوی کوچولو از وی روی پرده است. شورانگیز در حال حاضر فیلم مردشب را به اتمام رسانده و مشغول بازی در فیلم چشمان بسته ، . و آقامهدی پاشنه طلا میباشد

مجله ستاره سینما /شماره68 /آذرماه135

+ نوشته شده توسط هومن در جمعه چهارم بهمن 1387 و ساعت 9:45 |

Sattar

آقای حسن ستار در بیست و هشتم آبان ماه سال 132۸ شمسی در تهران متولد شد . وی از همان دوران کودکی چالاک و خوش قریحه بود . در آن روزگار در محله شهباز تهران زندگی می کرد . به زمینه های مختلف ورزشی و هنری بسیارعلاقه مند بود و خصوصا به فوتبال علاقه زیادی داشت و در تیم های فوتبال بازی می کرد حتی بعدها در جوانی و میانسالی نیز علاقه مند و پیگیر فوتبال بود و حتی کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان نیز گردید
در زمینه های هنری نیز همچون ورزش بسیار فعال بود . ستار تحصیلات خود را در دبستان و دبیرستان اقبال به اتمام رساند ، سپس در رشته ی اقتصاد بین المللی از مدرسه عالی بازرگانی موفق به اخذ مدرک لیسانس شد

       استعداد ذاتی ستار صدای دلنشین و تسلط و مهارت او در موسیقی سنتی و پاپ ایرانی به او کمک کرد و او را به یکی از محبوب ترین چهره های تاریخ موسیقی ایران تبدبل نمود . شهرت و محبوبیت ستار در سن 22 سالگی با خواندن ترانه ی خانه به دوش که بر اساس سریال خانه به دوش( مراد برقی ) به کارگردانی و بازیگری پرویز کاردان بود آغاز گشت و آن چنان اوج گرفت که نام او را برای همیشه در تاریخ موسیقی ایران جاودانه کرد
ستار از خوانندگان معروف بسیاری از برنامه های رادیویی و تلویزیونی شد و جزء خوانندگان خانواده ی سلطنتی ایران گشت  . وی بیش از 2۷0 آهنگ و ترانه اجرا نموده است که بسیاری از آنها در زمره ی آثار ماندگار موسیقی ایران است به عنوان مثال می توان به ترانه های گل سنگم ، شازده خانم ، همسفر ، گل پونه و صدای بارون اشاره کرد

       یکی از افتخارات زندگی هنری ستار این است که از بخش روابط عمومی انستیتوی بین المللی عالیه (IFSI) شاخه ی مطالعات معاصر به پاس تلاش و هنرمندی در عرصه ی موسیقی به خصوص موسیقی ایران موفق به دریافت دکترای افتخاری رشته ی موسیقی شد

Sattar

+ نوشته شده توسط هومن در جمعه چهارم بهمن 1387 و ساعت 9:41 |
 
˙•▪●ღ عکسها و مطالبی جذاب ღ●▪•˙
 

یکی از هنرمندانی که با وجود اینکه مدتها از تولید آخرین فیلمش می گذرد همچنان در دل مردم جای دارد شادروان محمد علی فردین  است. کسی که شهرتش ازسینما آغاز نشد بلکه مدال نقره المپیک(کشتی) نخستین بار او را بر سکوی شهرت برد.

فردین در سال 38 نخستین فیلم خود را با عنوان دوقلوها (چشمه آب حیات) بازی کرد.او در فیلمهای گنج قارون و سلطان قلبها شهرت و محبوبیت بسیاری بدست آورد.قدرت فردین در بازیگری قابل توصیف نیست.نقش او در فیلمهاش همیشه ارتباط مستقیم با مردم دارد.او در فیلمهایش نامهای عامیانه دارد و خانه وغذایش بسیار ساده است وغالبا فقیر است.درونمایه طنز در شخصیت او، او را هر چه بیشتر در میان مردم محبوب کرد

او در فیلمهای زیادی با ظهوری همبازی بود.فردین علاوه بر بازیگری در زمینه کارگردانی(عشق وانتقام،گرگهای گرسنه،سلطان قلبها،قرار بزرگ و...)،نویسندگی (عشق وانتقام،سلطان قلبها و...) ،مشاور فیلمنامه وتدوینگر نیز فعالیت نمود.فردین در سال 1361 آخرین فیلمش با عنوان برزخی ها را بازی کرد وازآن به بعد اجازه بازیگری را از او گرفتند، با این وجود او حاضر به ترک کشور نشد.فردین در دوره اوج موجب به وجود آمدن یک سبک به نام سبک فردینی شد که طرفداران بسیاری داشت

  

 

سرانجام فردین در فروردین ماه سال 1379 چشم از جهان فروبست و در میان سیل هنرمندان وهنردوستان وبا یک تشییع جنازه بی سابقه در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.اما بی شک فردین در دل ملت ایران تا سالها زنده خواهد ماند.روحش شاد ویادش گرامی باد  

 

 
 
+ نوشته شده توسط هومن در جمعه چهارم بهمن 1387 و ساعت 9:30 |

عکس های هایده

عکس ها >> هایده
آلبوم های هایده
هایده Picture
هایده Picture
هایده Picture
هایده Picture
هایده Picture
هایده Picture
هایده Picture
هایده Picture
 
1
 
+ نوشته شده توسط هومن در جمعه چهارم بهمن 1387 و ساعت 9:19 |


Powered By
BLOGFA.COM